150.000 تومان تخفیف فقط برای ثبت اولین سفارش کد : GO-150

آشنایی با قابلیت های اندروید 11

چند ماه پیش بود که از نسخه‌ی آخر اندروید رونمایی شد. همانطور که می‌دانید با بروزرسانی اندروید و افزایش نسخه، قابلیت‌های جدیدی به گوشی‌ها اضافه می‌شود. در این بخش می‌خواهیم به قابلیت های اندروید 11 اشاره کنیم. قابلیت‌هایی که با ارتقای گوشی خود از آن‌ها بهره مند خواهید شد.

امکانات جدید اندروید 11

قابلیت های اندروید 11 کدام است؟

اضافه شدن تب جدید برای مکالمات در بخش نوتیفیکیشن

شناور شدن چت ها

تغییرات اندک در بخش بازدیدهای اخیر

قابلیت ضبط ویدیو از طریق صفح

ه نمایش

روشی جدید برای ثبت اسکرین شات

کنترل‌های تازه برای ابزارهای هوشمند

اضافه شدن اپلیکیشن‌های پیشنهادی در بخش هوم اسکرین

تفاوت در پخش فیلم و موسیقی

مجوزهای یک بار مصرف

ریستارت کردن اتوماتیک مجوزها

امکان دیباگ

بدون سیم‌کارت

 

اضافه شدن تب جدید برای مکالمات در بخش نوتیفیکیشن

برای راحتی کاربران، در اندروید 11 دسترسی به مکالمات در یک بخش جداگانه و در قسمت بالایی نوتیفیکیشن‌های شما قرار خواهد گرفت. به این صورت اولویت اعلانات شما با مکالمات خواهد بود.

شناور شدن چت ها

از جذاب‌ترین قابلیت های اندروید 11 شناور شدن چت‌ها خواهد بود. به این ترتیب اگر شما یکی از چت‌های خود را شناور کنید، می‌توانید با ورود به سایر برنامه‌ها، آیکون ورود به چت را روی صفحه‌ی نمایش خود مشاهده کنید.

تغییرات اندک در بخش بازدیدهای اخیر

در بخش recents که برنامه‌های در حال اجرای شما به نمایش گذاشته می‌شود، یک تغییر کوچک نسبت به اندروید 10 وجود دارد. در بخش پایینی این قسمت، شما با گزینه‌هایی برای اسکرین، به اشتراک گذاری و برداشتن متون صفحات برنامه ها مواجه خواهید شد.

قابلیت ضبط ویدیو از طریق صفحه نمایش

یکی دیگر از قابلیت های اندروید 11 اضافه شدن امکان فیلم‌برداری از نمایشگر به صورت زنده است. البته این قابلیت با استفاده از برنامه‌ها در گوشی‌های اندرویدی قابل انجام بود، اما این بار با استفاده از قابلیت‌های خود گوشی در دسترس خواهد بود.

روشی جدید برای ثبت اسکرین شات

برخلاف اندرویدهای قبلی، با ثبت اسکرین شات، عکس گرفته شده از صفحه به صورت یک آیکون کوچک در پایین صفحه به نمایش در خواهد آمد. به این ترتیب می‌توانید برای به اشتراک گذاری یا ویرایش آن اقدام کنید یا آن را ببندید.

کنترل‌های تازه برای ابزارهای هوشمند

اگر می‌خواهید گجت‌های هوشمند خانه‌ی خود را کنترل کنید، کافی است که دکمه‌ی پاور گوشی مجهز به اندروید 11 خود را نگه دارید.

اضافه شدن اپلیکیشن‌های پیشنهادی در بخش هوم اسکرین

در اندروید 9 بود که برنامه‌های پیشنهادی توسط گوشی، به بخش app drawer منتقل شدند. در اندروید 11 اما این برنامه‌ها در بخش هوم اسکرین دیده خواهند شد.

تفاوت در پخش فیلم و موسیقی

یکی دیگر از قابلیت های اندروید 11 تغییر در تنظیمات پخش کننده‌های موسیقی و ویدیو خواهد بود. در واقع با استفاده از این نسخه از اندروید، تجربه‌های جدیدی از گوش کردن به موسیقی یا تماشای فیلم کسب خواهید کرد.

مجوزهای یک بار مصرف

در اندروید 11 توجه ویژه‌ای به دسترسی ها شده است. مثلا اگر در برنامه‌ای به میکروفون یا جی پی اس مجوز فعالیت بدهید، به محض خروج از آن برنامه، مجوز دسترسی به سرعت از بین خواهد رفت.

ریستارت کردن اتوماتیک مجوزها

همچنین در صورتی که برای مدتی از یک برنامه استفاده نکنید، برنامه به صورت خودکار مجوز دسترسی به برنامه‌های قبلی را حذف خواهد کرد.

دیباگ بدون سیم‌کارت

اندروید 11 به کاربران اجازه می‌دهد تا دستورهای ADB را بدون سیمکارت بتوان به گوشی منتقل کرد. این نیز یکی از قابلیت های اندروید 11 خواهد بود.