150.000 تومان تخفیف فقط برای ثبت اولین سفارش کد : GO-150

قابلیت های ایکس باکس که احتمالا از آن‌ها بی‌خبرید

اگر شما نیز از طرفداران کنسول بازی ایکس باکس هستید، حتما با قابلیت‌ها آن آشنایی نسبی خواهید داشت. اما بسیاری از قابلیت‌های این کنسول هنوز هم از چشم گیمر ها مخفی مانده است. در ادامه به معرفی قابلیت های ایکس باکس که شاید از آن ها با‌خبر نباشید، اشاره خواهیم کرد.
معرفی قابلیت های ایکس باکس
معرفی قابلیت های ایکس باکس

معرفی قابلیت های ایکس باکس

قابلیت های ایکس باکس که کمتر استفاده می‌شود

شاید از این قابلیت ها استفاده کرده باشید، یا حتی شاید با آن ها به طور کامل آشنا باشید، اما به طور کلی این قابلیت ها در این کنسول کمتر به کار می‌روند:

ماموریت‌های گیم پس

بسیاری از گیمرها سرویس گیم پس را قابلیتی در نظر می‌گیرند که به کاربر امکان دسترسی به آرشیوی از بازی ها را می‌دهد. اما یکی از قابلیت های این سرویس، ماموریت های گیم پس خواهد بود. شما می‌توانید با انجام هر ماموریت در این سرویس، امتیاز مایکروسافت خود را ارتقا دهید.

اپلیکیشن موبایل

بر خلاف اپلیکیشن‌های سایر کنسول ها، اپلیکیشن موبایل ایکس باکس به زیبایی هر‌چه تمام تر طراحی شده است. این اپلیکیشن که یکی از قابلیت های ایکس باکس است، امکانات منحصر به فردی مانند توانایی مدیریت دانلود و همچنین ارتباط با دوستان ایکس باکسی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

گزینه دسترسی کاربران

کمپانی مایکروسافت همواره سعی کرده تا تجربه‌ی بهتری به کاربران خود القا کند. در واقع سری ایکس باکس با هر نسخه‌ی جدیدی که وارد بازار می‌شود، کاربر پسندتر شده و ‌توانسته استفاده از این کنسول را دلچسب‌تر کند. از جمله ویژگی‌های جدید کنسول مایکروسافت، تغییر دکمه‌ی کنترلر، قابلیت کاپیلوت در بازی های دونفره و همچنین ایجاد فضاهای جدید در تنظیمات دیداری و شنیداری مانند تبدیل گفتار به نوشتار است.

گزینه‌ی

quick access

یکی دیگر از قابلیت های ایکس باکس ، نوار ابزار دسترسی سریع است. این قابلیت که در سری ایکس این کنسول به چشم می‌خورد، شما را قادر می‌سازد تا از میانبر ها استفاده کنید. همچنین برای مشاهده‌ی اخطارهای خود و همچنین تنظیمات اولیه‌ی صدا، این بخش به شما کمک خواهد کرد.

تنظیمات شب و روز

با فعالسازی این قابلیت، کنسول شما به طور خودکار در هنگام روز از تم روز و در هنگام شب از تم شب یا تاریک استفاده خواهد کرد. در واقع این قابلیت در بسیاری از گوشی‌ها و رایانه‌ها نیز به چشم می‌خورد، اما این بار مایکروسافت آن را در کنسول خود گنجانده است.

دکمه‌ی

share

اگر در ویندوز یا گوشی خود اسکرین شات گرفته باشید، حتما به دنبال روشی برای این کار در ایکس باکس گشته‌اید. باید بگوییم که دکمه‌ی شید این کار را برای شما انجام خواهد داد. با یک بار فشردن این دکمه، از تصویر اسکرین بگیرید و با نگه داشتن آن تا سقف 30 ثانیه فیلم ضبط کنید. این یکی از پرکاربردترین قابلیت های ایکس باکس است.

گروه بندی بازی‌ها

از زمان عرضه‌ی این کنسول، قابلیت پین کردن بازی برای دسترسی سریع به آن وجود داشت. اخیرا این قابلیت به صورت گروه بندی درآمده و به گیمر کمک می‌کند تا به راحتی به بازی‌های خود دسترسی داشته باشد.

قابلیت quick resume

اگر می‌خواهید در میانه‌ی بازی خود، توقف کنید و یک بازی دیگر را تجربه کنید، این قابلیت جدید ایکس باکس به شما کمک خواهد کرد. در واقع قابلیت سوئیچ کردن بازی‌ها چیزی است که به تازگی در این کنسول قرار گرفته است.