150.000 تومان تخفیف فقط برای ثبت اولین سفارش کد : GO-150

9 واقعیت درباره‌ی باتری‌ گوشی‌های هوشمند

در بسیاری از کشورها گوشی‌ها به عنوان کالاهایی برای مصارف چند ساله خریداری می‌شوند. متاسفانه این اتفاق در کشور ما دیده نمی‌شود. به خصوص با بالارفتن قیمت گوشی، بعضا دیده می‌شود که بسیاری از افراد هنوز از گوشی‌های از رده خارج استفاده می‌کنند. در این بین یکی از نکاتی که برای افزایش عمر مفید گوشی باید رعایت شود، توجه به سلامت باتری گوشی‌های هوشمند است. در ادامه به حقایقی در این باره خواهیم پرداخت. با خواندن ادامه‌ی مقاله احتمالا از باتری گوشی خود بهتر مراقبت خواهید کرد.

راهکارهایی برای افزایش عمر مفید باتری گوشی‌های هوشمند

باتری گوشی‌های هوشمند به طور کامل شارژ نمی‌شوند

شاید فکر کنید که این یک باگ در تکنولوژی ساخت باتری‌های جدید باشد. اما کاملا در اشتباه هستید. پر شدن کامل باتری، باعث افت سریع عمر آن خواهد شد. در نتیجه تولیدکنندگان باتری، سعی می‌کنند با استفاده از فناوری‌هایی در هر شارژ ظرفیت باتری به طور کامل پر نشود.

شارژرهای غیراستاندارد طول عمر باتری را کم می‌کنند

اگر شارژر شما خراب شد، سعی کنید یک نمونه‌ی اورجینال تهیه کنید. چرا که شارژرهای غیراستاندارد فاقد دستگاه‌های کنترل کننده‌ی شدت جریان هستند و به راحتی به سلامت باتری شما آسیب خواهند رساند. همچنین استفاده از کابل‌های نامناسب نیز می‌تواند به باتری گوشی شما لطمه بزند.

استفاده از رایانه عمر باتری را کم نمی‌کند

هر چند این عقیده‌ی غلط وجود دارد که استفاده از لپ تاپ برای شارژ گوشی عمر باتری گوشی‌های هوشمند را کاهش می‌دهد، اما لازم است تا با این باور غلط خداحافظی کنید.

شارژ گوشی های هوشمند نباید کاملا تخلیه شود

جالب است بدانید که باتری گوشی‌های هوشمند در دو حالت در آسیب پذیرترین نقطه‌ی خود قرار دارند. یکی وقتی شارژ آن‌ها کاملا پر شود که درباره‌ی آن به طور کامل صحبت کردیم. اما دومین حالت زمانی است که شارژ باتری گوشی شما کاملا تخلیه شود. در این حالت آسیب‌های زیادی ممکن است به باتری وارد شود. بنابراین از دشارژ شدن باتری به طور کامل جلوگیری کنید.

در شارژ بودن گوشی‌های 100 درصد مشکلی ایجاد نمی‌کند

اگر شما نیز از کاربرانی هستید که نگران شارژ شدن گوشی پس از 100 درصد شدن آن هستید، باید بگوییم که نگرانی شما بیهوده است. در واقع تکنولوژی به کار رفته در باتری سبب می‌شود که این قطعه پس از شارژ کامل از ورود جریان به داخل خود جلوگیری کند و از آنجایی که باتری به اندازه‌ی ظرفیت کامل خود شارژ نمی‌شود، هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

گرما باعث کاهش طول عمر باتری خواهد شد

یکی از نکاتی که سلامت باتری گوشی‌های هوشمند را تهدید می‌کند، گرما و حرارت است. بنابراین تا جایی که امکان دارد از گرم شدن بیش از حد موبایل خود اجتناب کنید. استفاده از بازی‌های سنگین یا حتی کار با موبایل در هنگام شارژ می‌تواند دمای گوشی را بالا ببرد.

برنامه‌های محافظتی کار خاصی برای باتری گوشی‌های هوشمند نمی‌کنند.

در بهترین حالت این اپلیکیشن‌ها که به وفور در اینترنت به چشم می‌خورند، باعث غیر فعال شدن برنامه‌های پس زمینه می‌شوند. فراموش نکنید که این اقدامات از خود گوشی نیز امکان پذیر است. هر چند بسیاری از این اپلیکیشن‌ها به عنوان بدافزار امنیت شما خدشه دار می‌کنند.